SİVEREK DİYANET BİR-SEN İFTAR DA BULUŞTU

Diyanet Bir Sen

ŞUBE HABERLERİ
Bugüne kadar sendikal çalışmalar kapsamında pek çok etkinliğe imza atan Siverek Diyanet Bir-Sen, Siverek de görev yapan din görevlilerini iftar yemeğinde bir araya getirdi.
SİVEREK DİYANET BİR-SEN İFTAR DA BULUŞTU

       Üyeler arasında birlik ve beraberliği sağlayarak dayanışma örneği sergileyen Siverek Diyanet Bir-Sen, ilçe de gelecek için umut vaat eden çalışmalarıyla din görevlilerine önemli mesajlar vermeye devam ediyor.

       İftar yemeğine Diyanet Bir-Sen üyelerinin yanı sıra diğer din görevlileri de misafir olarak katılırken, Diyanet Bir-Sen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge başkanı Mahmut Bozkuş, Şanlıurfa İl Başkanı Mahmut Demirbaş, Siverek ilçe Temsilcisi Mahmut Kaya ve çeşitli daire amirleri de iftara katılanlar arasındaydı.

       Yemekte bir konuşma yapan ilçe temsilcisi Mahmut Kaya, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Siverek Diyanet Bir-Sen’in din görevlilerinin mesleki sorunlarının çözümü, sınavlara hazırlanması için yapılan eğitim çalışmaları ve çeşitli promosyonların yanı sıra dayanışmayı sağlamak için de din görevlileri arasında aidiyet bağı oluşturduğuna dikkat çekti. Din görevlilerinin sorunlarını bildiklerini ve bu sorunların çözümü noktasında ilgili makamlara öneriler sunduklarını belirten Kaya, din görevlilerine önce insan gözüyle baktıklarını söyledi.

       15 Mayıs’ta yapılan sendikaların üye sayısı tespitlerine de değinen Mahmut Kaya, Diyanet İşleri Başkanlığında 18 sendika bulunduğunu ve bu sendikalar içinden 6. Sıra da yer almanın umut verici olduğunu belirtti. Sendikanın her geçen gün büyüdüğüne dikkat çeken Kaya, din görevlilerinin Diyanet Bir-Sen’e güvendiğini ve bu nedenle de 2 yıl içerisinde büyüyüp geliştiğini söyledi.