SİVEREK DİYANET BİR-SEN ÜYELERİYLE YEMEKTE BULUŞTU

Diyanet Bir Sen

ŞUBE HABERLERİ
Diyanet Bir-Sen ilçe teşkilatları boş durmuyor. Çalışmalarıyla göz dolduran teşkilatlardan üyelerinde son derece memnun olduğu gözleniyor.
SİVEREK DİYANET BİR-SEN ÜYELERİYLE YEMEKTE BULUŞTU

 

Diyanet Bir-Sen il ve ilçe teşkilatları her fırsatta üyeleriyle bir araya gelerek tanışma ve kaynaşma toplantıları düzenliyor, bir yandan da mesleki sorunları masaya yatırarak çözüm yolları arıyor.

 

Geçtiğimiz günlerde böyle bir toplantı düzenleyen Siverek Diyanet Bir-Sen ilçe teşkilatı, bir yandan üyeleriyle bir araya gelmenin heyecanını yaşarken, diğer yandan da yeni teşkilat yönetimini tespit etti. Buna göre İlçe Teşkilat Başkanı Mahmut Kaya olurken, Adnan Aslan, Faruk Karahan, Sinan Akyıldız ve Mehmet Emin Işıkgöz yönetime seçildiler. Kötü hava şartlarına rağmen toplantıya yoğun katılım olduğu gözlenirken, Diyanet Bir-Sen’e yeni katılan üyelerin de toplantıya katılması dikkat çekti.

 

Yemekte bir araya gelerek sohbet etme imkanı bulan din görevlileri, Diyanet Bir-Sen’in son zamanlarda çalışmalarına hız vermesinden memnuniyet duyduklarını, aynı zamanda temsilciliklere karşı moral ve motivasyon aşıladıklarını ifade ederlerken, sık sık bir araya gelerek üyelerle ilgilenmenin ve çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerle hem meslektaşları motive etmek hem de halkın içinde olmanın bazı sendika temsilcilerini rahatsız ettiğini belirtiyorlar. Ancak şartlar ne olursa olsun Diyanet Bir-Sen’li olmanın bir ayrıcalık olduğunun altı çizilirken, “Üyelerine sahip çıkmayan, biraz sesi çıktığı zaman ‘hasta’ diye nitelendirenlerin üyelerin sorunlarıyla uğraşma derdi yok, koltuklarını koruma ve eldeki imkânları kendi çıkarları için kullanmak uğruna din görevlisi kardeşlerimizi ihtiraslarına kurban ediyorlar” dediler.

 

Siverek Diyanet Bir-Sen İlçe Teşkilat Başkanı Mahmut Kaya’da, Siverek de en güçlü sendika olduklarını, bölgede ciddi çalışmalar yaptıklarını ve kısa süre sonra bölgenin en güçlü sendikası olacaklarının sinyalini verdi.

 

Toplantıda bölgenin sorunlarının yanı sıra mesleki sorunlar tartışılarak çözüm önerileri konuşuldu. Tartışılan ve çözüm önerisi getirilen konuların, ilgili makamlara iletilmek üzere genel merkeze iletileceği belirtildi.