RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN.

Diyanet Bir Sen

Genel Merkez
RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN.

 

Bu bayramın ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur, barış, merhamet ve esenlik getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

 

 

Ramazan ayı boyunca oruç ile derin bir manevi iklimi teneffüs etmemizin ardından bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, ınsanlar arasındakı karsılıklı sevgı ve saygının percınlendıgı gunlerdır. Bayramlar, ınsanların bırbırlerıyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıstıkları, kardesce kucaklastıkları gunlerdır. 

 

Müslümanlar olarak hepimiz ramazanın eğiten, şifa veren, tazeleyen günlerini yaşadık, gecelerini ihya etmeye çalıştık. İmsakın bereketinden, iftarın sevincinden, teravihin birlik ve beraberliğinden, mukabelenin huzurundan nasibimizi aldık. Kur'an'la, oruçla, fıtır sadakasıyla, zekatla bedenimizi ve ruhumuzu arındırdık, Rabbimize yakınlaşmaya gayret gösterdik

 

Bayramlar iman ve ibadetimizin yanı sıra ihsanımızı, ahlakımızı, erdem ve faziletlerimizi de biz Müslümanların gündemine taşır. Bencil, riyakar, açgözlü, kibirli kişiliklerin dünya ve ahirette duçar kalacağı kayıpları hatırlatırcasına, bayramlar bizi kanaate, samimiyete, tevazua ve merhamete davet eder.

 

Bayram vesilesiyle annelerimiz, babalarımız, akrabalarımız ve dostlarımızın yanı sıra yetimleri, öksüzleri, hastaları, şehit yakınlarını, şehit çocuklarını ziyaret etmeyi, onlarla da bayramlaşmayı lütfen unutmayalım. Muhtaçları, düşkünleri, yaşlıları koruyup gözetmeyi, onlara da yardım elimizi uzatmayı asla ihmal etmeyelim. 

 

Bu vesileyle hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Mübarek Ramazan Bayramı tüm müslümanlara kutlu olsun. Rabbim tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.

DİYANET BİR SEN GENEL MERKEZİ