Hasan Türüt, DİB’na yapılan atamaları sevindirici olarak değerlendirdi.

Diyanet Bir Sen

Diyanet
Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Diyanet İşleri Başkanlığı’na yapılan atamalarla ilgili değerlendirmede bulundu.
Hasan Türüt, DİB’na yapılan atamaları sevindirici olarak değerlendirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda kuruluşundan bu güne kadar görülmemiş ilklerin yaşanmasını umut verici olarak değerlendiren Türüt, üst düzey atama nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş’a teşekkür ettiğini belirtti.

 

Hasan Türüt, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Diyanet İşleri Başkanlığımız önemli bir kurumdur. Bu kurumu korumak, geliştirmek, fikirleriyle, projeleriyle ve uygulamalarıyla daha ileriye taşımak hepimizin görevidir. Son zamanlarda Başkanlığımızda yaşanan olumlu gelişmeler sevindirici olduğu kadar umut vericidir. Zira tarihinde ilk kez bir kadın Profesör Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. Kurumumuzda kadın eğitimciler ve diğer çalışanlarında varlığı dikkate alındığında bu atamanın yerinde bir karar olduğu aşikârdır.”

 

“Kadınlarımız başımızın tacıdır. Onların sosyal hayatın içerisinde üstlendikleri görevler hiç şüphesiz daha önemlidir. Bu itibarla kadınlarımıza değer verilmeli ve onure edilmelidir,” ifadelerini kullanan Türüt, Başkan Başdanışmanlığına atanan Ahmet Belada Hoca’ya da başarılar dileyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Yeni atamalarla kurumumuz daha da güçlenmiştir. Başkan Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Sayın Huriye Martı Hanımefendi’ye ve Başkan Başdanışmanlığına atanan Ahmet Belada’ya hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Camiamızın kendilerinden bekledikleri çok şey var. Umuyoruz ki bilgi ve birikimleriyle gerek din görevlilerinin sorunlarının çözümünde gerekse Diyanet kurumunun başarılı bir şekilde idaresinde ve ileriye taşınmasında önemli bir misyon üstleneceklerdir. Kendilerini şimdiden kutluyorum.”