GENEL MÜDÜRLÜĞE ATANAN MEHMET BİLGİN HOCAMIZA YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLİYORUZ

Diyanet Bir Sen

Diyanet
Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, DİB Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanan Mehmet Bilgin’i kutladı.
GENEL MÜDÜRLÜĞE ATANAN MEHMET BİLGİN HOCAMIZA YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLİYORUZ

     Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atanan Mehmet Bilgin’e yeni görevinde başarılar dileyerek hayırlı olması temennisinde bulundu.

     Bir süre önce Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü boşalmıştı. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine, Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin’in atanması üzerine bir açıklama yapan Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, kendisiyle çalışmaktan onur duyduğu Mehmet Bilgin’in yeni görevinde de başarılı olacağını ifade ederek şunları söyledi:

     “Mehmet Bilgin Hocamızın Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atanmış olması camiamız adına sevindiricidir. Çünkü kendisiyle çalışma imkânım oldu. Çalışkan, dürüst, alicenap, hoşgörülü bir insan olarak camiamızın böyle yöneticilere ihtiyacı var. Kendisinin camiamıza büyük hizmetleri dokunacağını şimdiden görebiliyorum. Kendisine hayırlı olsun diyor, tebrik ediyorum. Üstlenmiş olduğu görev zor ve sorumluluk gerektiren bir görev. Cenabı Allah yâr ve yardımcısı olsun.

     Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Diyanet’in en önemli birimlerindendir. Çünkü Kur’an Kursu, eğitim merkezi binalarının yapımı ve tadilatları gibi önemli bir sorumluluğu taşımakta ve personelin yaklaşık üçte birine hitap etmektedir.

     Mehmet Bilgin Hocamız, kendisine emanet edilen bu görevi hakkıyla yerine getirecektir. Bilgi ve becerisiyle camiamıza büyük hizmetleri dokunacaktır. Tecrübesiyle elde ettiği başarıları hizmet alanları sevindirecek ve memnun edecektir. Halis niyet ve samimiyetle güzel dinimize yapacağı hizmetler daha da ilerlememizi sağlayacaktır.

     Kendisine bir kez daha hayırlı olsun diyor, başarılı çalışmalara imza atmasını Cenabı Allah’tan temenni ediyorum.”