ALLAH, ŞANLI TARİHİMİZE YAKIŞIR MUZAFFERİYETLER NASİP EYLESİN

Diyanet Bir Sen

Genel Haberler
Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Türk Ordusunun Münbiç’ten ilerlemesi üzerine bir basın açıklaması yaptı.
ALLAH, ŞANLI TARİHİMİZE YAKIŞIR MUZAFFERİYETLER NASİP EYLESİN

     Türk Ordusunun Cerablus’tan girerek Münbiç’e doğru ilerlediği haberlerinin gelmesi üzerine bir açıklama yapan Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, terörün kökü kazınana kadar operasyonun devam etmesi gerektiğini belirterek, millet olarak devletin aldığı bu önemli kararı desteklediklerini ve Ordunun muzaffer olması için dua ettiklerini söyledi.

     Ortadoğu’da oynanan oyunların ABD’nin zikzak çizen politikalarıyla iyice gün yüzüne çıktığını belirten Türüt,  Türkiye’nin tehditlere boyun eğmemesi gerektiğinin altına çizerek şu açıklamayı yaptı:

     “Ortadoğu’da oynanan oyunlar masonik bir yapının planıdır. Bu planı biz görüyoruz ve Osmanlıdan bu yana süregelen oyunların devamı olduğuna inanıyoruz. ABD, Ortadoğu’da kendisinin ve İsrail’in çıkarlarını korumak ve kollamak adına hareket ediyor. Ortadoğu’nun zengin yeraltı ve yerüstü zenginliklerine gözünü diken ABD, terörü bu nedenle destekliyor. Türkiye’nin güvenli bölge talebini engellemeye çalışan ABD, teröre silah yardımı yaparak kendi çıkarları doğrultusunda gelecek planları yapıyor. Türkiye’nin kararlı tutumu karşısında ise ekonomik tehditlerde bulunuyor. Bir ülkenin ekonomisi tehditlerle çökmez. Türkiye, milli menfaatlerini emperyalist devletlerin çıkarları karşısında korumak zorundadır. Ülkemizin buradaki önceliği halkımızın huzurunu ve güvenliğini sağlamak olduğuna göre kararlı politikamız devam etmelidir. Suriye’nin toprak bütünlüğü de, aynı zaman da bu bölgedeki başarımıza bağlıdır.

     Terörün ne milleti, ne de dini yoktur. ABD, bugün desteklediği YPG’nin bir gün kendilerini vuracağını bilmelidir. Devletler terörü destekleyemez. Dünyanın barış içinde yaşayabilmesi, dünya devletlerinin istikrarlı bir şekilde yönetilmeleri ve dünya milletlerinin huzur ve güvenliğinin sağlanabilmesi teröre karşı ortak hareket ederek, terörü yeryüzünden silmeleriyle mümkün olabilir. Terörü destekleyen ülkelerin gün gelip terörün hedefi haline geldiğini görüyoruz. ABD’nin bunu görerek sağduyulu hareket etmesinde hem kendi halkının çıkarları hem de Türkiye ve Suriye’nin çıkarları açısından yarar var.

     Emperyalist devletler iyi bilsinler ki, Türkiye tehditlerden ve savaşlardan korkmaz. Tarih boyunca savaşarak toprak sahibi olmuş, yurt kurmuş, devletler kurmuş olan Türkiye ucuz tehditlere boyun eğmez. ABD, kendi ekonomik çıkarları doğrultusunda Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmekte ısrar ediyor. Türkiye’de kendi çıkarlarını gözeterek hareket etmek zorundadır. Bugün Ortadoğu’da yaşanan çıkar kavgasıdır! Türkiye, halkının huzuru ve güvenliği için güvenli bölge oluşturabilecek güçtedir. Bunu bütün emperyalist devletler görecek ve Türkiye’nin gücüyle alay edilemeyeceğini bir kez daha anlayacaklardır.

     Millet olarak Ordumuzun yanındayız. Allah, kahraman Mehmetçiklerimizi korusun. Şanlı tarihimize yakışır muzafferiyetler nasip eylesin. Bu vesileyle kahraman Ordumuz için dua ediyoruz. Terörün kökü kuruyana kadar operasyonun devam edeceğine ve bölgenin temizleneceğine inanıyoruz.”